Агроволокно – екологічно чистий полімер, за структурою схожий із натуральними тканинами. Це дозволяє матеріалу «дихати», пропускаючи сонячні промені, затримуючи УФ-випромінювання, віддаючи і вбираючи вологу в пропорціях, необхідних створення ідеального мікроклімату. Багато хто запитує: як вибрати і агроволокно купить?
Навіщо застосовується?
Агроволокно мало замінити поліетилен при виготовленні парників, агроволокно Украина — екологічно чистий, легкий і міцний нетканий матеріал чудово впорався з поставленим завданням – мікроклімат у такому парнику сприяв хорошим сходам та розвитку рослин.
- Захищати рослини від заморозків, шкідників та несприятливих погодних умов;
- Ґрунтовий покрив;
- Захист дерев, чагарників та багаторічників від морозу взимку;
- Укриття для теплиць, зимових садів та тунелів.
Види агроволокна
В даний час кваліфіковані підприємства здійснюють виробництво всесезонного та багатосортного сільськогосподарського волокна. По-перше, полотно доступне в чорному та білому кольорах. По-друге, матеріали мають різну щільність залежно від частки використовуваного матеріалу на 1 кв. Тобто чим менше грамів на квадратний метр, тим тонше волокна.
- Біле агроволокно. Це полотно чудово пропускає світло, що створює парниковий ефект. У процесі зростання рослини в саду самі піднімають полотно, чого достатньо, щоб послабити його натяг. Біле агроволокно можна використовувати цілий рік, вибирайте тканину потрібної щільності за способом експлуатації. У садах, наприклад, для захисту дерев та чагарників роблять шапки з агроволокна білого кольору щільністю 60 г/м2.
- Чорне агроволокно. Цей матеріал використовується виключно для укриття, так як під ним нічого не може зростати через відразливу дію сонячних променів. Дуже добре пропускає вологу та повітря, завдяки чому може створити оптимальний мікроклімат та живильне середовище для коренів культурних рослин.
На місце майбутньої грядки натягують агроволокно, що мульчує, в яке потім його розрізають і висаджують розсаду або насіння. Тому можуть рости тільки культурні рослини, а бур’яни загинуть через нестачу сонячного світла. Ще одна перевага агроволокна на користь чорної мульчі – естетичність виробу. Овочі та ягоди не гниють і залишаються чистими, тому що не стикаються із земною поверхнею. Особливо це актуально при вирощуванні полуниці. - Чорне та біле сільськогосподарське волокно. Це полотно, як чорне, щоб покрити. Різниця між ними лише у тому, що одна сторона біла. Призначення білої сторони чорно-білого агроволокна — відбивати надлишки сонячних променів у спекотні дні. Це запобіжить перегріву кореневої системи. Його часто використовують для полуниці та овочів.