Якщо ми мріємо про гарне заднє подвір’я, повне здорових зростаючих рослин, одна з умов, необхідних для його задоволення, — подбати про його правильне зволоження. Вода є ключем до успіху нашого зеленого простору, тому, що раніше ми зосередимося на процвітаючій системі зрошення, то раніше ми помітимо результати і зможемо насолоджуватися садом, що чудово розвивається. Ми можемо успішно побудувати систему зрошення самостійно, що буде економічним і, крім того, задовільним рішенням. У цій статті ми крок за кроком покажемо вам, як це зробити, з чого почати і що потрібно пам’ятати під час встановлення системи поливу саду, щоб зробити її ефективною і дієвою.
Дизайн саду і характеристики джерела води
Першим кроком, необхідним для впровадження системи поливу саду, є підготовка плану установки на основі загального плану нашого саду з урахуванням всіх елементів ландшафтної архітектури, таких як тераса, тротуари, клумби, клумби, альтанки тощо. Цей проєкт знадобиться нам для планування окремих ділянок установки, а також розміщення поливних пристроїв.
Щоб перейти до наступних кроків, нам потрібно зробити ще одну важливу річ, а саме визначити характеристики джерела води, яке живитиме нашу систему. Для вимірювання тиску води в домашній установці вам знадобиться манометр, під’єднаний до водопровідного крана, або інформація від постачальника води про динамічний тиск установки.
Проєкт системи зрошення
Коли у нас є готовий проєкт нашого саду, що враховує всі критичні точки, характерні розміри і зазначену площу, яку ми хочемо поливати, ми можемо переходити до планування окремих зон, розміщення зрошувачів і з’єднувальних колодязів, а також визначення траси, де труби, що подають, пройдуть. Найбільш часто використовувані висувні зрошувачі мають площу поливу, вписану в окружність або її сегмент, тому для позначення радіусу поливу даного зрошувача можна скористатися циркулем, припускаючи, що в разі поворотних зрошувачів радіус поливу становить близько 10 метрів, а в разі статичних зрошувачів — 5 метрів.
Під час розставляння окремих розбризкувачів слід звернути увагу на те, щоб відмічені кола трохи перекривали одне одного, це забезпечить, щоб уся зелена зона була належним чином зрошена.
Переходячи до планування розводки розподільних коробок, нам слід знайти місця для них біля запланованих крапельних ліній, також варто подумати про планування стовпа із забірним клапаном, до якого ми зможемо за потреби під’єднати садовий шланг, а також їх слід доповнити статичними зрошувачами, які працюють на сегменті кола.
Матеріали та інструменти необхідні для монтажу
Підготовлений план розташування зрошувальної системи дасть нам змогу точно визначитися з матеріалами, які нам знадобляться для її виготовлення. Усі необхідні матеріали ми можемо знайти на https://poliv.ua/tovary/obladnannia-dlia-avtomatychnoho-polyvu/.
Під час планування системи поливу саду своїми руками насамперед нам знадобляться труби для подачі води, з’єднувачі, засувки або електромагнітні клапани, а також трійники, ну і, звісно, зрошувачі та лінії поливу. Що стосується інструментів, які нам знадобляться для монтажу, то достатньо кількох основних, таких як лопата, необхідна для прокопування канавок під трубу, що підводить, рулетка для розміщення розбризкувачів, ножиці для пластикових труб і викрутка, корисна для регулювання спринклерної форсунки.